HSM 450.2 - 3,9 x 50 mm

Základní vlastnosti

Tento typ vyráběný v řezech 3,9x50mm a 2x15mm (stupně utajení 3 a 4 dle DIN) je největším z řady vertikálních skartovacích strojů klasické konstrukce. Je určen ke zpracování rovných i zmačkaných papírů. Z tohoto důvodu je vybaven klasickým vstupním otvorem i násypkou pro zmačkaný papír.

Konstrukce je tradičně kompaktní, s důrazem na jednoduchost ovládání, maximální bezpečnost obsluhy a velký výkon. Zmačkané papíry se vkládají do násypky. Ta je vybavena otočnou klapkou, která odděluje vstup násypky od prostoru nožů. Klapka umožňuje plnění ještě před doskartováním předešlé dávky.

Ovládání je jednoduché a bezpečné. Spouštění i vypínání řezného mechanismu je automatické – pomocí fotobuňky. Skartování zmačkaných papírů se ovládá ručně z moderní membránové klávesnice s indikačními kontrolkami. Vlastní skartování provádějí dva masivní zakalené ocelové nože. Jsou charakterizovány dlouhou životností. Mohou zpracovávat nejen velké množství papírů, ale i další předměty jako např. kancelářské sponky, plastové karty, CD ROM, diskety, různé průkazy apod. Mezi noži jsou umístěny masivní hřebeny, které v průběhu skartování odstraňují zbytky nařezaného papíru. Pohon stroje zajišťuje třífázový motor o výkonu 3 kW.

Přenos výkonu na nože zajišťuje robustní řetězová převodovka s kovovými koly. Převodovka je namazána na dobu životnosti. Odpad padá do plastového vaku, který se navléká na vyvážecí vozík. Tento vozík je umístěn v odpadovém prostoru pod skartovací hlavou za prachotěsnými dvířky.

Velikost papíru:   A3

Technické parametry

Typ řezu Částice
Velikost odpadu v mm 3,9x50
Stupeň utajení DIN 32757-1 3
Certifikát NBÚ -
Kapacita řezu (A4 70g/m2) 80-85
Kapacita řezu (A4 80g/m2) 65-70
Šířka vstupního otvoru 443 mm
Kapacita zásobníku 290 l
Příkon 2200 W
Rychlost řezu 210 mm/s
Připojení 3x400 V
Rozměry Š x H x V 750x665x1590
Hmotnost 220 kg
Skartace kovových sponek Ano
Skartace plast. karet Ano
Skartace CD Ano
Skartace disket Ano

Ke stažení

K danému výrobku žádné soubory ke stažení nejsou.
Jsme autorizovaní
partneři značek
Konica Minolta Toshiba Epson Brother HP